PONAD 200 OSÓB ZBIERZE SIĘ NA PIERWSZY FESTWIAL FOTOGRAFÓW PÓŁNOCNEGO KAUKAZU

Reklama

sob., 09/10/2016 - 22:06 -- koscielniakk

Pięciodniowy festiwal odbędzie się w bazie kompleksu turystycznego "Miodowe wodospady" w Małokaraczewskich okolicach republiki.

Pierwszy festiwal fotografów i kamerzystów z Północnego Kaukazu "Dwa skrzydła" rozpoczyna się we wtorek w Karaczajo-Czerkiesji (КCzR). Jak poinformował TASS dyrektor festiwalu Rasul Botaszew, będzie on narzędziem do komunikacji i uczenia się.

"Głównym zadaniem naszej imprezy - stworzyć dobrą platformę do nauczania, komunikowania się i wymiany doświadczeń fotografów i kamerzystów. Jednym z najważniejszych aspektów jest dla nas tworzenie pozytywnego wizerunku Północnego Kaukazu, które ma za zadanie pokazać piękno regionu, to czym żyje i jak się rozwija" - powiedział.

Pięciodniowy festiwal, w którym weźmie udział ponad 200 osób, odbędzie się na bazie kompleksu turystycznego "Miodowe wodospady" w w Małokaraczewskich okolicach republiki.Festiwal wzbudził zainteresowanie nie tylko uczestników z Północnego Kaukazu, wpłynęły również wnioski od przedstawicieli Moskwy, Sankt-Petersburga, Gruzji i Turcji.

W programie znajdziemy między innymi warsztaty ze zdjęć i filmów, wykłady tematyczne, które poprowadzą znani fotografowie, kamerzyści i reżyserzy z Moskwy i Sankt Petersburga. Planowany jest również bogaty program kulturalno - rozrywkowy i wycieczki po Karaczajsko-Czerkiesji.

Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 10 września, przy wsparciu przedstawiciela prezydenta Rosji w Północno-Kaukaskim okręgu federalnym.

Tłumaczenie: Agnieszka Wielińska

Źródło: http://tass.ru/v-strane/3596515

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama