Wycieczki o tematyce trujących grzybów w hotelu w Aomori. Czy uda się znaleźć “anioła zniszczenia”?

Reklama

Reklama

Tsukiyotake to trujący grzyb, który rośnie na zwalonych pniach przy górskich strumieniach. Działa halucynogennie, a po zmroku świeci w ciemności.

W mieście Towada w prefekturze Aomori znajduje się resort Hoshino, hotel położony nad strumieniem górksim Oirase, w którym goście hotelowi mogą odbyć wraz z przewodnikiem pieszą wycieczkę w poszukiwaniu tego grzyba.  W programie wycieczki znajdują się aktywności takie jak spacer brzegiem górskiego strumienia podczas którego goście będą edukowani o warunkach życia oraz cechach charakterystycznych trujących grzybów.

W okolicy hotelu rośnie około 20 rodzajów trujących grzybów. Wśród nich znajduje się muchomor jadowity, nazywany po angielsku “aniołem zniszczenia” ze względu na to, że jego spożycie jest śmiertelne w skutkach, oraz tsukiyotake mający halucynogenne właściwości. Przygotowano również automat z zabawkami. Według planu wycieczka tra od 1,5h do 3,5h, a koszt udziału za jednego członka wynosi 6600 jenów (ok. 230 zł).

 Automat z zabawkami, w którym można będzie nabyć figurki trujących grzybów będzie czynny do 11 października. Kobayashi Chonosuke (29 l.), przewodnik wycieczki mówi: Grzyby, tak jak mech, są nieodzownym elementem ekosystemu, który żyje w symbiozie z florą Oirase. Chcemy, by goście mogąc przyjrzeć się im z bliska dostrzegli ich niepowtarzalny urok.

Autor: 
Tłum. Magdalena Pirch