Jak drzewo cytrynowe w pomieszczeniu może zmienić twoje życie?

Reklama

śr., 04/21/2021 - 11:14 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Waldryano / Pixabay

Wypełnienie domu roślinami może zmienić nastrój (na lepsze) i bez wątpienia jest bezkonkurencyjnym elementem dekoracyjnym. Jeśli istnieje roślina, która ma wszystkie  korzyści estetyczne i emocjonalne to jest to drzewo cytrynowe czyli małe drzewko, które ma swoją wersję wewnętrzną w niewielkim rozmiarze i może być tam gdzie jest Twój salon lub nowe biuro domowe na tarasie.

Dlaczego drzewo cytrynowe?

Ponieważ ma swoją odmianę, która fenomenalnie wpasowuje się w pomieszczenia. Dzięki temu nie musisz mieć wspaniałego  ogrodu, sadu lub ogromnego tarasu, aby móc je uprawiać. Ponadto jest niewielkich rozmiarów (rośnie w doniczce), więc mieszkania i apartamenty są również idealnym siedliskiem dla niego. Co więcej:

  • Drzewo cytrynowe jest niedrogą rośliną, zwykle można ją kupić za mniej niż 30 euro.
  • Opieka nad drzewem cytrynowym jest bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem, ponieważ wydaje ono owoce prawie przez cały rok, zwłaszcza zimą i wiosną.
  • Od momentu, gdy tylko dotrze do Twojego domu zauważysz jego pozytywny wpływ: pachnie kwiatem pomarańczy, odprężającym i odurzającym zapachem, który pomaga złagodzić stres i poprawia sen.
  • Jest to ładna, przyjemna roślina, której optymistyczny żółty kolor dominuje w pomieszczeniu, gdy tylko zacznie ona wydawać plony.

Jak dbać o drzewo cytrynowe?

Drzewa cytrynowe potrzebują przede wszystkim bezpośredniego światła, dlatego należy je umieścić w tej części domu, w której słońce świeci najsilniej. Gdyby tak się nie stało, klarowność również działałaby, chociaż to słońce bezpośrednio na nie działające sprawi, że wyda ono więcej cytryn. W najgorszym wypadku sztuczne światło też by zadziałało, ale myślę, że trzeba by było je włączać od dziesięciu do dwunastu godzin dziennie. Drzewo cytrynowe w doniczce potrzebuje dużo wody, szczególnie latem, kiedy staje się bardziej wymagające. Należy je podlewać co dwa dni. Zimą wystarczy raz w tygodniu.

 

Autor: 
Ana Serrano, tłum. Karolina Pietrzak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama