Lekarz opowiada jak spać, by się wyspać!

Reklama

czw., 07/22/2021 - 21:00 -- MagdalenaL

Nie można jednak lekceważyć znaczenia snu, dlatego lekarz NHS, dr Karan Raj, podzielił się kilkoma prostymi sztuczkami, które sprawią, że wstaniesz prawą nogą i będziesz gotowy na kolejny dzień.

Nie będę pierwszym, który powie, że trudno się oprzeć późnym przekąskom, ale jedzenie krótko przed snem może powodować zgagę, ponieważ jeszcze niestrawione jedzenie może wrócić do przełyku w postaci kwasu żołądkowego i tym samym powodować palący ból.

Czipsy czy jakieś słodkości, nie są warte bólu, dlatego w artykule dla Mail Online, Raj zalecił unikanie jedzenia tuż przed snem i trzymanie się zróżnicowanej, bogatej w błonnik diety, z dużą ilością pokarmów przyjaznych dla jelit (np. jogurt hodowlany, produkty fermentowane, owoce i warzywa)

Mężczyzna wyjaśnił:

Wykazano, że dobry, zróżnicowany mikrobiom jelitowy jest korzystny dla snu.

Raj polecił także znaną już wskazówkę - należy zaprzestać używania telefonu przed snem; jest to sugestia, którą na pewno wszyscy już słyszeliśmy, ale wielu z nas często ją ignoruje. Jednak powtarza się to tak często, ponieważ lekarze opisują korzystanie z telefonu przed snem jako zły nawyk, ponieważ niebieskie światło z ekranu opóźnia produkcję melatoniny do około trzech godzin.

Jeśli jesteś kimś, kto nie zaśnie bez zajęcia przed snem, to Raj zalecił zamianę telefonu na książkę lub wypróbowanie medytacji i ćwiczeń oddechowych.

Inne wskazówki dotyczące lepszego snu to unikanie „stymulujących” programów telewizyjnych, takich jak intensywne dramaty kryminalne lub horrory przed snem. Niekorzystny wpływ na organizm ma również kładzenie się spać bezpośrednio po treningu i drzemanie po godzinie 16:00 – to może wydawać się najgorszą możliwą radą dla kogoś, kto czuje potrzebę wczołgania się do łóżka zaraz po pracy, ale na dłuższą metę to się opłaci!

Raj zaleca, żeby nie zmuszać się do zaśnięcia. Rekomenduje również gorące prysznice przed snem i zaprzestanie picia kawy po godzinie 14.00.

Jeśli walczysz o odpłynięcie w krainę snów, Raj zasugerował, aby powiedzieć sobie, że nie zaśniesz. Jest to sztuczka zwana paradoksalną intencją. Robiąc to, twoje ciało robi coś przeciwnego i w końcu pozwala ci odpłynąć.

Jest tylko jeden sposób, aby dowiedzieć się, czy wskazówki Raja załatwią sprawę. Sprawdź je dzisiaj wieczorem!

Autor: 
Unilad tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama