Czy mój kot mnie kocha? 10 znaków, które o tym świadczą

Reklama

czw., 08/05/2021 - 13:44 -- MagdalenaL

Koty to tajemnicze stworzenia. Zmieniając swoje zachowanie, okazują mniejsze lub większe przywiązanie do swojego pana. Ponadto wskazówki, że cię kochają, które ci czasem dają, są subtelniejsze niż te okazywane przez psy. Jednak, jeśli dobrze znasz koty, powinieneś szybko zapamiętać te znaki. Im bardziej ufasz swojemu instynktowi, tak jak kot, tym bardziej zauważysz i odczujesz, że twój kot cię kocha.

Odpowiedź na pytanie “czy mój kot mnie kocha?” jest odpowiednikiem odpowiedzi na pytanie, czy twój kot jest szczęśliwy. Dbanie o to, by twój kot był przy tobie szczęśliwy, już prawie równa się miłości. Nawet podczas twojej nieobecności twój kot jest szczęśliwy, jeśli może liczyć na to, że wrócisz. Także to zaufanie jest w pewnym sensie znakiem jego miłości, tak jak w przypadku psów.

Czy mój kot mnie kocha? W ten sposób okazuje swoją miłość

Twój kot mruga do ciebie obojgiem oczu

Twój kochany kot "puszcza ci oczko” używając obojga swoich oczu. To odpowiednik całowania przy pomocy oczu i oznacza “kocham cię”. Jeśli chcesz zareagować na to w kocim języku, zamknij powoli oczy patrząc w kierunku swojego kota. Zrozumie to.

Przynosi ci prezenty

Oczywiście nie dostajesz dokładnie tego, co sobie wymarzyłeś. Przynosi ci raczej coś od serca, co także prezentuje, jakim twój kot jest świetnym myśliwym. Pokazuje ci on tym z miłością, co ma do zaoferowania. Nawet jeśli martwa mysz lub ptak w twoim salonie nie jest sama w sobie miłym podarunkiem, powinieneś go docenić.

Twój kot jest gadatliwy

Wokaliza może też być wyrazem problemów z zachowaniem, bólu, napięcia, stresu czy choroby (głuchoty, starości, demencji, zaburzeń tarczycy, zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, nadciśnienia itd.), z drugiej strony miauczenie jest też częścią normalnego kociego zachowania. Ponadto jako pozytywny przejaw, jest to znak, że twój kot ma się dobrze i cię docenia. Zawsze zwracaj uwagę na czynniki zewnętrzne i utrzymuj dobre samopoczucie u swojego kochanego kota. Musisz także zdawać sobie sprawę, że niektóre rasy są bardziej gadatliwe niż inne. Możesz potwierdzić to zachowanie innymi pozytywnymi reakcjami skierowanymi w twoją stronę. W razie wątpliwości czy miauczenie twojego kota jest ma pozytywną czy negatywną przyczynę, możesz skonsultować to ze swoim weterynarzem.

Śpi obok ciebie

Jeśli twój kot ucina sobie drzemkę nie w kocim posłaniu albo legowisku, ale przychodzi się położyć na twoim biurku, wtedy wiesz na pewno, że cię kocha. Możesz być tego absolutnie pewien, kiedy chce byś zostawił swoją pracę i położył się razem z nim. To pokazuje, że chce być blisko ciebie.

Pokazuje ci swój brzuch

Podobnie jak psy, eksponując brzuch koty odsłaniają swoje wrażliwe miejsce. Tym samym pokazują ci, że ci całkowicie ufają. To zaufanie jest ściśle związane z miłością.

Ociera się o ciebie głową

Kiedy twój kot ociera się o ciebie swoją głową lub trąca nosem twoje ramię, klatkę piersiową lub biodro, chce pozostawić na tobie swój zapach. W ten sposób wasze zapachy mieszają się ze sobą. Jest to jego sposób, by oznaczyć swoje terytorium. Twój kot chce dać znać innym kotom, że już masz kota. Pokazuje więc, że jesteś tylko jego i nikogo innego!

Liże cię z miłością

Jeśli twój kot dba o twoje “futro”, daje ci jasno do zrozumienia, że uważa cię za rodzinę. Jednocześnie pokazuje tym, że cię lubi. Koty okazują sympatię również sobie poprzez wzajemne dbanie o swoje futra. Matki wzmacniają swoją więź z kociętami dbając o ich futerka. Jeśli więc koty zachowują się tak wobec ciebie, możesz czuć się zaszczycony.

Jego ogon wygląda jak znak zapytania

Kot mówi wyraźnie “kocham cię”, kiedy jego ogon układa się w kształt znaku zapytania. Również, jeśli ogon jest wyprostowany, oznacza to zaufanie i poświęcenie.

Ugniata cię łapkami

To zachowanie sięga czasów, gdy twój kot był kociakiem i w ten sposób stymulował przepływ mleka matki. Jeśli twój kot jest już nieco starszy, ugniatanie oznacza absolutne zadowolenie i zdecydowaną adorację. Ugniatanie jest więc jednym z największych znaków miłości, jakie twój kot może okazać.

Łasi się o twoje nogi

Jeśli twój kot cały czas plącze ci się pod nogami, oznacza to, że kocha cię i chce ci to okazać. Bieganie między nogami w kocim języku oznacza również: jesteś mój, a ja jestem twój.

Życzymy ci i twojemu kotu wspólnego czasu wypełnionego miłością i mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziecie się mogli lepiej nawzajem zrozumieć!

Autor: 
Tłum. Maria Stengert
Źródło: 

Zooplus.nl

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama