Ubisoft anuluje kolejne 4 produkcje

Reklama

Reklama

Anulowanie gier to częste zjawisko w branży. Z biegiem czasu mnóstwo tytułów zostało anulowanych, ponieważ firmy zwracają się w stronę tego, co się sprawdzi, zamiast podejmować niepotrzebne ryzyko. Ubisoft ma swoją historię anulowania projektów, a dziś ujawnił fanom tytana gier, że cztery z nadchodzących projektów studia zostały „odłożone na półkę”.

Dzisiaj firma ogłasza wyniki finansowe, a wraz z nimi pojawia się mnóstwo wiadomości, które muszą przetrawić fani ogromnego tytana branży gamingowej. Oprócz ogłoszenia, że Avatar: Frontiers of Pandora zostanie opóźniony do 2023-2024 roku, Splinter Cell VR, Ghost Recon Frontline i dwa niezapowiedziane tytuły zostały wstrzymane.

Pierwsze dwa anulowane projekty były w pracach od dłuższego czasu. Tytuł Splinter Cell VR został oficjalnie zapowiedziany przez Ubisoft w 2020 roku wraz z tytułem Assassin's Creed VR, które miały zostać wydane na zestawy słuchawkowe Oculus. Ghost Recon Frontline spotkał się z ogromną falą krytyki ze strony fanów po tym, jak został zapowiedziany w 2021 roku, ponieważ ujawniono, że będzie to tytuł typu free-to-play battle royale, oznaczający całkowite odejście od standardowej taktycznej rozgrywki FPS, z której znana była seria. Dwa niezapowiedziane tytuły, które zostały zapuszkowane, są całkowitą tajemnicą.

Odwołania wynikają z tego, że Ubisoft zauważył zmiany na rynku finansowym, a rozmowa o zarobkach odzwierciedla ten sentyment. Rainbow Six Siege osiągnął dobre wyniki dzięki wprowadzeniu siódmego roku zawartości, a Assassin's Creed odnotował ogromny wzrost dzięki aktualizacjom następnej generacji dla Assassin's Creed Origins i Assassin's Creed Odyssey oraz zawartości, jaką otrzymał Assassin's Creed Valhalla.

Odbiór zapowiedzi przez fanów był mieszany. Większość fanów była bardzo nieugięta w swojej pogardzie dla Ghost Recon Frontline w świetle tego, jak gry Toma Clancy'ego zmieniły się z czasem pod okiem Ubisoft. Jednak potencjał portu VR dla Splinter Cell był intrygujący, ponieważ najprawdopodobniej poradziłby sobie dobrze ze względu na  uczucie noszenia kultowych gogli noktowizyjnych Sama Fishera w przestrzeni VR.

Bez żadnych informacji, wydaje się prawdopodobne, że fani dowiedzą się, jak nazywały się dwa inne, anulowane tytuły, jeżeli tylko ktoś wyjawi więcej szczegółów. Ubisoft koncentruje się na przyszłości z jego nadchodzącym Ubisoft Forward zaplanowanym na wrzesień, więc z pewności nie będzie tym, który zdecyduje się na wyznanie reszty informacji na temat pozostałych produkcji.

Autor: 
John Esposito /Tłumaczenie: Klaudia Bredlak